trysilofflangflonfargeostlendingenofftfmoffsb18 offumbrooffkiwisvart100 profiler: Jonas Flindt Rasmussen

09 desember 2017, 16:10
Jonas Flindt Rasmussen fungerte bra som spiss Magnus Torp Antonsen, Østlendingen

I dagens presentasjon av noen av klubbens 100 største profiler har vi funnet veien til danske Jonas Flindt Rasmussen.

Jonas Flindt Rasmussen

Nasjonalitet: Dansk
Posisjon: Forsvar
Kamper: 27
Mål: 9

Jonas Flindt Rasmussen kom til Nybergsund som midtstopper, men manglende resultater i forsvarsposisjonen gjorde at dansken istedet fikk prøve seg som spiss. Dette bar frukter, og resulterte i Rasmussens ni scoringer for klubben. Spesielt viktig ble hans bidrag foran kassa mot Valdres høsten 2013, hvor Nybergsund lå under 0-1 før Rasmussen scoret to ganger.

Det ble imidlertid bare med den ene sesongen i Trysil for Rasmussen, som deretter flyttet til Færøyene for å spille for KÍ i Klaksvik. Der ble han igjen satset på som midtstopper, men denne gangen fungerte det bedre for dansken. I år tok KÍ sølvet i den færøyske toppdivisjonen, og Rasmussen ble kåret til klubbens beste spiller samt ligaens nest beste forsvarsspiller.­

Kontakt oss

Nybergsund IL - Trysil

 Idrettsvegen 5

 2422 Nybergsund

 

Epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Tlf: Se "administrasjon"

Web: www.sundet-fotball.no

Siste fra a-laget